Prezentacja na godzinę wychowawczą

Pobierz

Zaproponowane tematy zajęć zostały tak zaprojektowane, by pomóc Ci zbudować i utrzymać klasę jako grupę, ale również prezentują narzędzia do edukacji zdalnej, które mogą Ci się przydać do pracy z uczniami.ODC.. Przypomnienie regulaminu szkolnego i zasad jego przestrzegania.. Pierwsza myśl, pierwsza odpowiedź - 6b Odkryj karty.. Osoba taka musi być reżyserem, operatorem, scenarzystą i montażystą jednocześnie, jednym słowem człowiekiem orkiestrą i nie będzie przesadą jeśli powiemy, że również udźwiękowieniemCo mogą sprawić 2 min.. Myśl szybko, mów szybko - logopedia Koło fortuny.. Jestem także liderką Kreatywnej Pedagogiki, w ramach której prowadzę warsztaty dla zainteresowanych nauczycieli oraz autorką książki "Być (nie)zwykłym wychowawcą".godzina wychowawcza klasa 6a Koło fortuny.. - Imigranci i uchodźcy - szanse czy zagrożenia dla naszego dziedzictwa kulturowego?. filmu na godzinie wychowawczej.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Godzina wychowawcza.Scenariusze zajęć.. Igrzyska olimpijskie wczoraj i dzi ś- 2 godz. lekcyjne 3.. Ćwiczenie nr 3 z zestawu "seventy seven work words" Środki dydaktyczne do samodzielnego przygotowania przez nauczyciela - Naruszenie reguł obyczajowych może powodować ośmieszenie ( drwiący uśmiech, ironiczne spojrzenie).sposoby na zlikwidowanie przyczyn konfliktu Prezentacja wyników pracy grup na forum klasy..

Zaczęłam go wykorzystywać na godzinie wychowawczej i mimo, że ma tylko 2 min, zajmuje całą godzinę.

Zajęcia warto zacząć od krótkiej prezentacji ukazującej zasady segregacji odpadów.. 11 Przegląd filmów dla nauczycieli, filmy do wykorzystania na godzinie wychowawczej - YouTube.. Atrakcyjne godziny wychowawcze - scenariusze na cały rok szkolny.. Autor: mgr M. Kuźnia Format: Dokument PDF Wielkość: 146 kB Jak rozpoznać u siebie i innych dominujący zmysł?. Znowu odżyły emocje wokół niedawnych wpisów na Facebooku albo miała miejsce bójka?. Scenariusze dla klasy IV-VIII.. W takich nagłych wypadkach (i innych) możecie zajrzeć do zakładki Filmowe pogotowie wychowawcze.. • Polecenie: Wybierzcie dwa spośród podanych sposobów rozwiązywania konfliktów.. Godzina wychowawcza Odkryj karty.. Wybór samorządu klasowego i kandydatów do samorządu szkolnego.. Dziś proponuję po GADU chy.. Scenariusz lekcji wychowawczej Scenariusz lekcji wychowawczej dla gimnazjum.7.. - dominacja (walka) - podporządkowanie (uleganie) - unikanie - kompromis - współpracaCykl lekcji przeznaczonych na godzin ę wychowawcz ą w klasach IV - VI o tematyce sportowej.. Zadanie na ocenę, termin do 15 maja 2020 .. Konspekt zawarty jest w prezentacji, którą możecie wykorzystać podczas zajęć.. Starałam się tak sformułować polecenia, aby pasował on .Ekologia na wychowawczej.. Pokażę Wam również, jak pracuję z młodzieżą "teatralnie zakręconą"..

Na dziś przygotowałam dla Was ciekawą propozycję gotowego konspektu zajęć np. TUS albo na godzinę wychowawczą.

Poznajmy się - indywidualne prezentacje.1- Rysunek, malunek , wyklejanka - zrób zdjęcie i odeślij na PLATFORMĘ TEAMS do zakładki ZADANIA, 2- Prezentacja multimedialna odeślij na PLATFORMĘ TEAMS do zakładki ZADANIA, 3- Filmik odeślij na PLATFORMĘ TEAMS do zakładki ZADANIA.. inspiracje na lekcje wychowawcze Propozycje scenariuszy lekcji wychowawczych.. Materiały dla wychowawców szkół podstawowych i gimnazjów.Przykładowe tematy godzin wychowawczych na rok szkolny 2016/2017: 1. wg Katarzyna948.. Sport w życiu ka żdego człowieka - 1 godz. lekcyjna 2.. ODC.. wg Katarzynapachle.. Moi uczniowie świetnie bawili się podczas testu na czujność na pierwszych zajęć matematyki, postanowiłam więc przygotować podobną zabawę na godzinę wychowawczą.. Filmowe lekcje wychowawcze.. Przydział obowiązków na bieżący rok szkolny (dyżury, gazetki ścienne, itp.).. Dbajmy.godzina wychowawcza prezentacje • pliki użytkownika wawul2 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Bezpieczny Internet(1).ppt, 2.jpgTemat:Moje hobby,moje pasje.. Jest wspaniałym materiałem do dyskusji i do poruszenia bardzo ważnych tematów.Zajęcia zdalne na godzinie wychowawczej, rewalidacji, TUS?. - Zachowanie zgodne z zasadami dobrego wychowania zjednuje sympatię i szacunek innych ludzi..

Zabawa polega na odczytaniu pytania i wyznaczeniu kolegi, koleżanki z klasy.Pomysł na zajęcia TUS albo godzinę wychowawczą PREZENTACJA.

Dbałość o środowisko to temat, który z powodzeniem można rozszerzyć podczas godziny wychowawczej.. 2)Wskazanie bezpiecznych i pożytecznych form spędzania wolnego czasu.. Klasa 5 Klasa 6 Godzina wychowawcza.. Jak zwykle nasza propozycja może być wykorzystana w całości na zajęciach lub możecie się nią jedynie .godzina wychowawcza Koło fortuny.. wg Martynakowalkowska.. Sprawdzona w psychologii i wychowaniu metoda unaocznienia problemu oraz zdystansowania się od niegoKażde brzydkie kaczątko może zostać łabędziem, czyli jak budować poczucie własnej warto ści.. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach ludzie dużo i często pomagają.. 3)Wzbogacenie słownictwa.. Działają wolontariaty, odbywają się różne imprezy charytatywne, zbierane są dary.Praca na Godzinę Wychowawczą Ja chciałbym być youtuberem Bycie youtuberem nie jest sprawą łatwą.. Cele operacyjne: Uczeń:-określa pojęcia:hobby,pasja,konik,hobbysta,-opowiada o swoim hobby,-potrafi uzasadnić, co daje ludziom hobby,-zna przykłady "dobrych pasji" i "złych pasji" oraz podaje ich wpływ .- Na podstawie zachowania oceniamy innych i sami jesteśmy oceniani ( "Jak cię widzą, tak cię piszą").. Kiedyś znalazłam bardzo krótki film na YouTube.. Kształtowanie postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego, regionu, kraju, Europy.. Następnie przećwiczcie w parach, na dowolnie wybranym temacie konfliktu..

Kolorowa i wesoła prezentacja do integracji klasy, zespołu, która rozwija empatię, poprawia umiejętność kontaktów interpersonalnych i współpracy.

Scenariusz zajęć na godzinę wychowawczą dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej: Doc: Doc: Doc: Doc: Doc: Doc: 11. mgr Danuta Rauza: Odmrożenia: pdf: Odpowiedzialność karna i materialna osoby niepełnoletniej: ppsx: Pierwsza pomoc podczas wakacji: pdfPlan pracy godzin wychowawczych w I klasie gimnazjum Plan pracy godzin wychowawczych z uwzględnieniem ścieżek edukacyjnych.. prezentacja multimedialna lub arkusze ze zdjęciami "koła zainteresowań" 8. karta ewaluacji zajęć dla ucznia 9. kalendarz pracy własnej 10. list do rodziców 11. wskazówki dla zespołu edukacyjno - wychowawczego 12.. Cele ogólne lekcji: 1)Rozwijanie zainteresowań i pasji.. Historia i społeczeństwo Przyroda Zajęcia techniczne Godzina wychowawcza Plastyka Matematyka Język polski Zajęcia komputerowe Biologia Chemia Fizyka Geografia Informatyka Technika Historia Wiedza o społeczeństwie.Scenariusz na lekcję wychowawczą dotyczącą wyboru ścieżki kariery i zawodów przyszłości powinien zakładać wyjaśnienie podstawowych pojęć i definicji, ale także przedstawić najnowsze trendy i perspektywiczne zawody.W wpisie opisuje 4 pomysły na angażujące godziny wychowawcze online, które pomogą nam utrzymać motywacje klasy w czasie nauki zdalnej.. Do zobaczenia!Test na czujność.. Pierwsza myśl, pierwsza odpowiedź - 6b Odkryj karty.Tu znajdziesz scenariusze godzin wychowawczych, dzięki którym lepiej poznasz i zrozumiesz swoich uczniów.. Już poruszałam na godzinie wychowawczej sprawy uzależnienia od komputerów i komórek, jak również pisałam o życzliwości i o wierze w swoje siły.. wg Alachaszcz.. Polscy sportowcy - Olimpijczykami - 2 godz. lekcyjn e Sport w życiu ka żdego człowieka - 1 godz. lekcyjna Cele operacyjne:Filmowe pogotowie wychowawcze Co zrobić kiedy w klasie nagle pojawia się trudny problem wychowawczy?. Test zawiera 26 karteczek [ plik do pobrania ]z różnymi poleceniami (również ruchowymi).. Tym razem chcę z Wami porozmawiać o pomocy innym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt