Do każdego wyrazu dopisz

Pobierz

1.wywiad,reportaż,recenzja,sprawozdanie.Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest.. Zadanie.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: DO każdego wyrazu dopisz po cztery przysłówkipodkreśl w tekście wyrazy podzielne słowotwórczo i dokonaj analizy.. -buty.. Dedukować-.. małpować - fachura - zgrywa - medyk - lokal mieszkalny - honorarium - rozkminiać - pomagier - - Odrabiamy.plDo wyrazów dopisz cząstki : -bym , -byś , -by , -byśmy , -byście , -by .. Wśród podanych wyrazów znajdź dwa przysłówki i je podkreśl.. Może być bawełniany lub jedwabny.. mówić.. Uzupełnij zdania czasownikami z końcówkami: -uję, -uje, -ują.. (polecenie to było) ( to już tekst) Letnia sukienka w stylu greckim Weż dwa prostokątne kawałki materiału.. -rodzina.. Musisz być być skończonym kretynem, żeby nie umieć zrobić tak prostego zadania.. Dopisz wyrazy z zakończeniami (ówka).. Witamy w największym internetowym słowniku synonimów języka polskiego online.. a) rdzeń.. b) wyraz podzielny słowotwórczo.. Następnie ułóż trzy zdania z wybranymi wyrazami, odnoszące się do wydarzeniaDopisz takie epitety do rzeczowników, by powstały frazeologizmy.. Dziadek Zuzi króliki.Do każdego z wymienionych czasowników dopisz po trzy przykładowe wyrazy tak, żeby zachować sens wyrażenia.. np. Nieufny - niesprawiedliwy niedaleko blisko nieuwaga nie można nie przygotować się nie tańszy nie najgorzej nie trzeci Do podanych wyrazów dopisz nie pisane łącznie lub rozdzielnie.Do każdego wyrazu dopisz odpowiednią końcówkę i tak utworzone nazwy zawodów wpisz do odpowiedniej kolumny..

Do każdego wyrazu dopisz po kilka... 1.

d) podstawa słowotwórcza.. … upór … zapał … okulary … zdrowie … owca … niebo … wzrok … apetyt b) Do podanych epitetów dopisz ….. Do Podanych rzeczowników dopisz ich wyrazy bilskoznaczne ,które pozwolą uniknąć powtórzeń w opisie danego przedmiotu.Do każdego wyrazu dopisz zasadę pisowni.-niepogodna-Mickiewicz-Dzień Niepodległości-opolanin-dach-wzięli-należałoby-nie ciekawszy-biało-czerwona-niebieskozielony-nie mój-wahać-ponad-pióro-hamulec-wędruję-zegarmistrz-schodzić.. Wypisz w trzech grupach użyte przez chłopców czasowniki (w bezokoliczniku) i dopisz do nich wyrazy podstawowe.Dopisz po 4-5 wyrazów, w których u jest: na początku, w środku, na końcu wyrazu.. - element, za pomocą którego został utworzony wyraz pochodny i którym różni się on od wyrazu podstawowego.. małpować - fachura - zgrywa - medyk - lokal mieszkalny - honorarium - rozkminiać - pomagier -podkreśl w tekście wyrazy podzielne słowotwórczo i dokonaj analizy.. podane grupy wyrazów rzeczownikami o szerszym zakresie.. Przewiąż paskiem.. Pola z wyrazami , w których zastosowałeś pisownie łączną , pokoloruj na zielono ,a te z wyrazami , w których zastosowałeś pisownie rozdzielną - na brązową.Do każdego wyrazu dopisz odpowiednią końcówkę i tak utworzone nazwy zawodów wpisz do odpowiedniej kolumny.. Małpować-.. Do każdego rodzaju drzewa dopisz po 2 przedmioty, mebli lub instrumenty drzewa: a) dąb b) sosna c)orzech d)olsza e)brzoza f) świerk g) klon h) buk i) lipa j) topolaPrzeczytaj tekst "Jak zostałem żółtym jamnikiem" Marii Krüger (fragment powieści "Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć")..

Do każdego wyrazu dopisz co najmniej jeden eufemizm.

Proponuję czytać do poduszki słownik ortograficzny - pomóżcie, a nie pomurzcie.. stchórzyć-.. włosy - kłaki.. Zgrywa-.. Asia: babcia, bajka, brzoza, brzoskwinia, brzeggłowa - łeb.. Zaobserwuj, jakiego przypadka domaga się czasownik.. W słowniku znajduje się ponad 600 tys. synonimów do prawie 150 tys. słów i wyrażeń dostępnych całkowicie za darmo.Wszystie synonimy zostały podzielone i przyporządkowane do odpowiednich i starannie opisanych grup znaczeniowych.Dopisz wyrazy z zakończeniami (ówka).. Połącz pojęcie z definicją.. morderstwo-.. Dopisz do każdego wyrazu nacechowanego stylistycznie jego neutralny odpowiednik.. Podkreśl wyrazy z ó niewymiennym i przepisz je w kolejności alfabetycznej.. B. - wyraz, który ma znaczenie słowotwórcze i który możemy odnieść do .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 0.Zadanie: do każdego wyrazu dopisz po dwa określenia szukać Rozwiązanie:szukać gt cierpliwie, wytrwale, długo, nerwowo drzewo gt wysokie, liściaste, iglaste, rozłożyste rosnąć gt szybko, gwałtownie, niespiesznie, harmonijnie światło gt słoneczne, jasne, pulsujące, dzienneUzupełnij tabelę: do każdego wyrazu dopisz wyrazy podstawowy, oddziel formant od podstawy słowotwórczej, nazwij ten formant.. (polecenie to było) (to jeszcze do polecenia)do każdego wyrazu dopisz parafraze słowotwórczą, wyraz podstawowy i formant..

Do każdego wyrazu dopisz słowo wyjaśniające jego pisownię.

Szkoła podstawowa.. Dopisz do każdego wyrazu nacechowanego stylistycznie jego neutralny odpowiednik.. ( to już tekst) Letnia sukienka w stylu greckim Weż dwa prostokątne kawałki materiału.. Teren zielony-.Karty ćwiczeń.. Cz. 2 - strona 50.. Z GÓRY DZIĘKUJĘ 2010-11-29 15:28:38Do każdego wyrazu dopisz odpowiedni synonim o ujemnym odcieniu znaczeniowym.. -uroczystość.. Zszyj na ramionach i po bokach.. gruby-.. Po prostu nóż się w kieszeni otwiera.21.. wyraz podstawowy wyraz pochodny formant nazwa formantu bieg pędziwiatr ceglany śmiałek podoficerski zagrzaćDo każdego wyrazu z przeczeniem nie dopisz inny przykład, który będzie należał do tej samej części mowy.. Wyjasnij dlaczego.. rozwiązane.. Question from @BenQ101 - Szkoła podstawowa - Polski1.. Uzupełnij wyrazy małymi lub wielkimi literami: p albo w. isła, apuga, ortugalia, arszawa, aweł, ioska 23. oczy - gały.. Jak nie zrobie to dostane 1 pomozcie 3(a) do kazdego wyrazu dopisz przymiotnik nalezacy do tej samej rodziny wyrazow nastepnied uporzadkuj podane pozniej przymiotniki tak aby powstaly 3 grupy…lee25 1 rozwiązane zadanie.. (polecenie to było) (to jeszcze do polecenia)do każdego wyrazu dopisz parafraze słowotwórczą, wyraz podstawowy i formant.. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.. Proszę czekać..

Do podanego wyrazu dopisz kilka pasujących przymiotników.

Możesz sko-rzystać ze słownika ortograficznego.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Może być bawełniany lub jedwabny.TEST ze słowotwórstwa.. 3 str 79) pliiiiiiiis na 6.11.14 r.Internetowy słownik synonimów języka polskiego online.. ohydny-.. Do każdej podanej litery dopisz literę, która w alfabecie występuje przed nią i za nią.. Podkreśl imię dziecka, które ułożyło podane wyrazy według alfabetu.. pojechał osiemnasty szybko pies dobrze 24.Uloz rzeczowniki z rozsypanych liter.. R1Tsdz4BUIDoo 1dopisz po dwa skojarzenia do każdego wyrazu człowiek człowiekowi: -wilkiem -strykiem -szpadą -zdradą -pumą -dżumą -łomem -gromem -bliźnim lecz ty sie nie daj: -zgnębić -spętlić -zgładzić -zdradzić -pumie -dżumie -zgłuszyć -skruszyć -zwilczyć z góry dziękujepodkreśl w tekście wyrazy podzielne słowotwórczo i dokonaj analizy.. (to był tekst) (to jeszcze do polecenia)do każdego wyrazu dopisz parafraze słowotwórczą, wyraz podstawowy i formant..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt