Uzupełnij tekst rodzajnikami w bierniku ein eine einen

Pobierz

Zrób teraz proszę w zeszycie przedmiotowym zadanie D1 str.40 (podręcznik).Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.• czasowniki nieregularne w czasie teraźniejszym Präsens w liczbie pojedynczej i mnogiej • przyimki in i auf z dopełnieniem w bierniku • godziny rozpoczęcia lekcji w szkołach w wybranych krajach na świecie • miejsca, w których kierowca rajdowy Sebastian Vettel spędza czas wolny • wybrane atrakcje turystyczne BerlinaCzas na małą powtórkę podstaw!. Ich mag _____.Teksty Piosenek (39763) Teledyski (8815) Telewizja i Seriale (255485) Zespoły (21707) .. Uzupełnij zdania odpowiednimi rodzajnikami.. Przepisz powyższe przykłady do zeszytu przedmiotowego.. Wpisz rodzajnik nieokreślony oraz przeczenie rzeczownika w mianowniku, celowniku i bierniku.2 Uzupełnij tekst właściwymi rodzajnikami z listy.. Ona ma królika.. Inny przykład: Ist das eine Ente?. A rodzajniki w bierniku wyglądają następująco: Zapamiętaj sobie, że prawie 90% czasowników w języku niemieckim łączy się właśnie z biernikiem!. Ma 12 lat.Uzupełnij zdania.. Rodzajnik może być określony (der,die,das), nieokreślony (ein, eine), może go nie być wcale (rodzajnik zerowy) lub może być przeczący (kein)..

der Akkusativ: Większość dopełnień stoi w bierniku.

GRAMATYKA ZAIMEK 2 ODMIANA ZAIMKÓW OSOBOWYCHRodzajniki niemieckie - podsumowanie.. Niniejsza część kursu poświęcona jest wszelkim zagadnieniom związanym z niemieckim Rzeczownikiem - das Substantiv.Warto pamiętać, że rzeczownik oraz wyrazy występujące w zdaniu jako rzeczownik zawsze piszemy z wielkiej litery.Nasz przyjaciel, Praca Domowa wyślij nowe pytanie na KLASA.ONLINE.. Ona ma siostrę.Uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi: einen, eine, ein, - i przeczeniami rzeczownika keinen, keine, kein, keine (l.mn) w mianowniku i bierniku.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreslonymi w mianowniku lub bierniku: 1. links steht .. kommode 2. kaufst… julianpliszka3 .. 4.einen 5.eine 6.ein 7.ein 8.einen,eine 9.ein 10.einZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi ein eine lub innymi der die das w mianowniku lub biernikuProszę o szybką pomoc …Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. dokąd?. Ten pies wabi się Zott.. 2014-02-05 17:38:25 Uzupełnij zdania in den ,ins,in die 2016-12-08 20:14:57 Przetłumacz na niemiecki z rodzajnikami die das der 2012-05-24 19:42:43TREŚĆ PYTANIA: Uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi w bierniku..

Uzupełnij zdania rodzajnikami w odpowiedniej formie: 1) Sie schenkt … kind Sußigkeiten.

Ich sende das E-Mail.Uzupełnij treść e-maila pasującymi przyimkami i rodzajnikami w celowniku lub bierniku.. 2015-05-24 16:30:55 Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami 2017-02-22 15:12:02Das ist eine Katze (To jest kot).. Rodzajniki mają formy: den / einen, die .Wpisz podane rzeczowniki z rodzajnikami w dopełniaczu.. Uzupełnij zdania rodzajnikami: der den die das einen ein eine 2012-11-27 17:32:13; Załóż nowy klubW języku niemieckim istnieją cztery kategorie czy formy, nazywane Fälle bądź Kasus (przypadki).. Zusammen sind wir zu dritt.Zad 2 Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami nieokreślonymi w celowniku oraz brakującymi końcówkami przymiotników.. Akkusativ to biernik, który odpowiada na pytania: kogo, co?. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Uzupełnij tabelę.. der Nominativ: Podmiot zawsze stoi w mianowniku.. Einen to rodzajnik nieokreślony zaś den to rodzajnik określony.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Kiedy używa się den, die, das a kiedy einen, eine, ein w Akkusativie ?. (Czy to jest kaczka?).

(der Schüler) Uzupełnij zdania podanymi rzeczownikami w celowniku lub bierniku.

Dwa z nich to mianownik i biernik.. Pytanie brzmi: Uzupełnij zdania rodzajnikami w odpowiedniej formie: 1) Sie schenkt … kind Sußigkeiten.2) Er gibt … Schwester eine CD..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt