Królik termondzki opis

Pobierz

Króliki tej rasy należą do albinosów, charakteryzujących się czerwonymi oczami.. Króliki tej rasy początkowo były hodowane w celach wystawowych ponieważ prezentują się bardzo okazale na wystawach.. Jest to rasa wcześnie dojrzewająca (4,5 miesiąca), młode mają szybkie tempo wzrostu, w wieku trzech miesięcy masa ciała wynosi 2,5 kg.. Obecnie istnieje ponad 80 ras królików, w tym duże, średnie i karłowate.. Z tego powodu jego ciało wydaje się być krótkim i elegancki.Królik domowy (Oryctolagus cuniculus f.domesticus) - udomowiona forma królika europejskiego (Oryctolagus cuniculus), zajęczaka z rodziny zającowatych.Prawdopodobnie po raz pierwszy udomowiony w Hiszpanii.Po podbiciu Hiszpanii przez Rzymian hodowla królików została przeniesiona na teren cesarstwa rzymskiego.. Jest to rasa mięsno-futerkowa, króliki te cechuje bardzo szybkie tempo wzrostu.Długość ciała królika waha się w granicach 35 -45 cm, długość ogona 4 -7 cm, masa ciała 1 -2 kg.. Królik to wdzięczne i sympatyczne zwierzę domowe.. Przy takiej różnorodności do wyboru odmiany do hodowli jest dość trudne.. Po skrzyżowanie z olbrzymami zamiast zwykłych 2 kg zwierzęta zaczęły ważyć ponad 4 kg.. Ciało królików jest nieco wydłużone, a także muskularne.. 7.Z owoców - jabłko Z warzyw - marchew Z innych rzeczy - Sianko 8.Zdjęcie .Króliki burgundzkie mają wydłużone, ale nie długie ciało, krótką szyję, szeroki grzbiet i klatkę piersiową, szeroki zad, również lekko wydłużoną głowę, małe, przypominające łyżkę, uszy o długości do 14 cm..

króliki termondzkie w kategorii Zwierzęta.

Jego waga mieści się w granicach g. Ma grubą i gęstą sierść, która jest dość długa, ale mimo to jest łatwa w pielęgnacji.. Waga w 3 m-cu Ĺźycia powyĹźej 2,5 kg.. 5.Ona ma jasno-niebieskie błyszczące oczka.. Łatwe w hodowli, dają szybkie efekty.Opis.. Młode zwierzęta bardzo intensywnie rosną, czyli wcześnie przybiera na wadze.Opis.. Królik ma futro grube i wełniste w kolorze szarobrązowym (czasem z domieszką włosów czarnych, białych lub .Opis mojego królika: 1.Mój uszak ma na imię Lila.. Królik teddy.. Królik, szynszyla ma dużą potężną głowę, długie pionowe uszy.. Kolejną często pomijaną a podstawową potrzebą królików jest potrzeba ruchu.. kroliki termondzkie w kategorii Gryzonie i Króliki.. Wszystkie króliki potrzebują przestrzeni i wybiegu.Zwykła klatka dla królika to nie wszystko.. Opis rasy, takiej jak królik kalifornijski, mówi, że kolor ten charakteryzuje się białym, grubym płaszczem z ciemnobrązowymi uszami i ogonem.Rasy królika - rasy królika domowego.W wyniku doboru sztucznego wyhodowano około 100 ras, znacznie różniących się od siebie wielkością, masą ciała, ubarwieniem i długością włosów, proporcjami uszu i kończyn, czasem wybitnie różniących się od formy dzikiej (zwłaszcza rasy miniaturowe, coraz częściej hodowane w roli domowych pupili).Turyński królik: pochodzenie, opis rasy, zasady pielęgnowania..

kroliki termondzkie w kategorii Zwierzęta.

kroliki termondzkie mlode w kategorii Praca.Królik potrzebuje ruchu.. W naturalnym środowisku króliki biegają, skaczą, kopią w ziemi jamy i korytarze, w którym zatrzymują się całe stada.Królik Burgundzki ma mocnej konstytucji, zwartym tułowiu w kształcie sztabki.. Efektywność odchowu wynosi 90%, świadczy to o dobrych cechach macierzyńskich samic.. Początkowo celem hodowli królików było tylko zwiększenie masy ciała.Opinie hodowców wskazują na to, że królik kalifornijski należy do rasy średniej.. W artykule przedstawimy Państwu jednego z nielicznych przedstawicieli lagiformes - króla Turyngii.. Posiadamy rasy: - termondzkie białe - kalifornijskie czarny - nowozelandzkie białe, - nowozelandzkie czerwone, - wiedeńskie szare.. Króliki europejskie mają krótsze uszy, mniej wyłupiaste oczy oraz krótsze nogi, zwłaszcza kończyny miedniczne, a sylwetka ciała jest bardziej zbita, krępa, z niewyróżniającą się szyją.Aby króliki kalifornijskie szybko rosły, bez chorób i dawały dobre potomstwo, musisz znać niektóre niuanse procesu pielęgnacji, opis rasy.. Ich budowa stanowi pośredni typ pomiędzy olbrzymem belgijskim, a białym nowozelandzkim.. Królik angora miniaturka.Króliki tej rasy szybko dojrzewają, do rozpłodu nadają się już w wieku 4,5 miesiąca, charakteryzuje je dość wysoka plenność (8-9 sztuk)..

Młode króliki rasy TB - Termondzki Biały.

Nazywa się go również: królik karzełek teddy oraz karzełek perski pluszowy.. Króliki termondzkie białe są zaliczane do średnich ras królików, ponadto są bardzo podobne do białych ras królików nowozelandzkich i olbrzymów.. Na dzień dzisiejszy hodowcy tego hodowane zarówno dużych osobników, jak i miniaturowych.. Barwa okrywy włosowej jest śnieżnobiała (albinotyczna), pazurków - cielista lub biała.Mają budowę ciała typową dla ras mięsnych, są prawidłowo umięśnione, maksymalna masa ciała to 5,5 kg.. W ten sposób można zwiększyć liczbę odchowanych królicząt, a te pozostawione przy biolo- .Opis zwierząt.. Królik domowy Oryctolagus cuniculus, jest zajęczakiem z rodziny zającowatych.W przeciwieństwie do gryzoni, zajęczaki mają drugi zestaw siekaczy szczęki, położony bezpośrednio w kierunku tylnym do pierwszego.Królik domowy - opis i budowa ciała.. króliki termondzkie białe w kategorii Gryzonie i Króliki.. Zostały sprowadzone do Polski po raz pierwszy do Zakładu Doświadczalnego IZ w Chorzelowie w 1977r.Królik domowy - charakterystyka i opis.. 6.Lila jest spokojnym króliczkiem,nie warczy,nie drapie.. Zastanów się, co .Króliki termondzkie białe pochodzą z Belgii.. Zajęczaki cechuje również wysoka plenność oraz mięsność a niepowtarzalne walory smakowe mięsa sprawiły, iż z czasem stał się on królikiem rzeźnym.Prezentacja samic i młodych królików rasy TB - Termondzki Biały Zapraszam do oglądania kontakt belgijski olbrzym - charakterystyka rasy Sylwia Pałka, Zuzanna Siudak, Michał Kmiecik, Konrad Kozioł, Łukasz Migdał, Józef Bieniek ..

króliki termondzkie białe w kategorii Zwierzęta.

Możliwość zakupu: dorosłych samic, dorosłych samców, samic kotnych.. Mają one długi, dobrze umięśniony tułów, uszy długie, mięsiste i stojące.. Home | Hodowla | Króliki | Baran francuski - opis rasy, hodowla i waga.. Dorasta do masy ciaĹ a 5,6 kg.Termondzki biały (TB) Jest to rasa powszechnie hodowana w Belgii.. Króliki mają specyficzną budowę ciała, która wynika z przystosowania do warunków bytowania.Ta rasa królików nie została wyhodowana ze skrzyżowania królika z zającem tylko dzięki selekcji oraz pracy hodowlanej idącej w tym kierunku.. 99922 odsłon 0 komentarzy.. Należy on do rodzaju zajęczaków, a nie jak się potocznie sądzi do gryzoni.. W mojej hodowli można również zakupić króliki niespokrewnione ze sobą.. Chociaż podobny do zająca, to tak naprawdę zupełnie inne zwierzę.. Możliwość zakupu również większej ilości królików.Baran Francuski - zdjęcie 2 - Baran francuski - opis rasy, hodowla i waga - Rynek Rolny.. Królik europejski jest mylony z zającem.. Muskulatura jak u wszystkich przedstawicieli tej rodziny, rozwinięta na sacrum i krzyża, a także na tylnych nogach.. Mimo to, waga dorosłego królika to zazwyczaj między 3,5 a nawet 5,5 kg!. Opis.. 3.Lila jest rasy miniaturki gładkowłosej.. 4.Maść futerka jest czarno - biała ma skarpetki na skokach i łapkach i dużą łysicę na łebku oraz jedno uszko jest białe jedno czarne.. 3.2 /5 (19 ocen) Oceń artykuł!. Jest to najlżejszy z królików miniaturowych.. Średnia waga dorosłego osobnika wynosi 4-4,5 kg, ale zdarza się że waga osiąga pięć i pół funta.Królik europejski albo królik dziki jest mieszkańcem niemal całej Europy.. W hodowli idealna masa ciała królika w wieku 8 miesięcy to około 5 kg.Uszy Ĺ rednio-grube, dobrze osadzone, zaokrÄ glone na koĹ cach, owĹ osione o dĹ ugoĹ ci od 13 do 15 cm.. WydajnoĹ Ä rzeĹşna pow. 50%.. 2.Ona ma 3,5 roku niedługo będzie miała urodzinki i będą 4 latka.. Uszy królika są prawie 2 razy krótsze niż zająca, krótsze są również tylne nogi, a głowa jest bardziej okrągła, z postawionymi do góry uszami.. Dodatkowo, króliki posiadają dobrze rozwinięty zad, szerokie łopatki i grzbiet.Młode króliki rasy TB - Termondzki Biały - YouTube..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt